Kaip man naują ASUS kompiuterį garantiniam taisė (true story, bro)

Pasakojime bus necenzūrinės leksikos, taigi jei neturite dar 21 metų, vistiek skaitykit, svarbu mamai nesakykit.

Taigi, prieš keletą mėnesių pirkau iš Elektromarkt parduotuvės Vilniuje laptopą Asus. Puikus kompiuteris, ilgai laiko baterija, beveik nekaista, bet vat turėjo mažą bėdą – ėmė ir sugedo po mėnesio. Vieną kartą išjungtas taip ir nebeįsijungė. Žodžiu, spaudžiant ON gyvybės ženklų buvo parodyta nulis ir jokie bandymai jį prižadinti vaisių nedavė.

314431578_3b45da936a

Mintyse Asus išvadinau negražiausiais žodžiais: kur čia matyta, kad vos nusipirktas naujas kompas po mėnesio visiškai išleistų kvapą? Na dzin, nuvežiau aš jį į garantinį, tokią firmelę „Servisa ICT“ (prieš tai važiavau į “Elektromarkt“ kur pardavėja mums pasakė, kad čia jie ne prie ko ir nukreipė į kitą Vilniaus pusę). Bičas registratūroje liūdnai palingavo galvą, pareiškė, kad jei bus sugedęs kietasis diskas ir reikės perrašyti duomenis į kitą diską – teks susimokėti. Neatsimenu, rodos 30 eurų, bet gal ir klystu.

Tai jau tada pajutau kažką negero. Nusiperki kompą ir jei jis sugenda gali rinktis iš dviejų. Arba pataiso, bet prarandi visą info arba susimoki ir neprarandi. Garantija mat.

“Nu čia tipo sorry, kad mūsų detalės šūdas, bet iš jūsų dar 30 eurų“

Mda, galvoju zašibys – „prasideda“. Taigi, bičas registratūroje dar pareiškė, kad jei jie neturės detalės – gali tekti laukti apie mėnesį. Cituoju “Pavyzdžiui jeigu motininė bus sugedusi mes atsarginių neturim, mums neduoda“. O jė, galvoju, aš kaip pusę savo pragyvenimo uždirbantis su kompiuteriu, laisvai čia mėnesį lauksiu… Pakaitinio kompo aišku niekas nepasiūlė. Gerai, kad aš ne vieną kompą turiu, tai nors ir susinervinau, bent jau galvojau, jog badauti visgi neteks.

Taigi, po trijų dienų sulaukiu sms žinutės, kad viskas sutvarkyta, viskas afigienai liuks, žodžiu tik ateik pasiimk ir džiaukis. Nuvažiuoju, atstoviu eilėj (nemažoj, visi su apynaujais laptopais rankose), paduodu lapuką ir kai atneša manąjį gražuolį klausiu:
– Tai kas nutiko?
Bičelis, kitas negu priėmė, pažiūri ir sako:
– Pakeitėm motininę plokštę.
– Oho, – sakau, – tokia nauja ir sugedo?
– Tai taip, čia tie Asusai, dažnai pasitaiko.

O, galvoju, kodėl aš to nežinojau prieš eidamas į Elektromarkt? Visi sakė “Tik nepirk HP ir Acer, tie labai kaista“. Na dzin, visgi sutaisė, graži diena, viskas čiki. Juk ir prigąsdinto mėnesio laukti nereikėjo. Parvažiuoju, paduodu merginai kompą, ta prisijungia prie numylėto feisbuko, kažką čatina, rašo. Tada pasidarom valgyt, kramtom, žvilgt į kompą… miręs blet. Va taip ir pagalvojau. Ir pasakiau. Ir dar porą lenkiškų kurwa kurwa su dviguba v.

Taigi, kadangi neturėjau aš laiko, palikau aš kompą kampe savaitę. Po savaitės pabandžiau įjungti – veikia! Akumuliatorius tuščias, tai iškart pagalvojau, kad visgi čia jame bėda. Gulėdamas išsikrovė ir įsijungė. Taigi, naudojom jį visą vakarą (žaidėm Starcraftą 2 komandoje), o eidami miegoti palikom įjungtą, dėl viso pikto. O bet tačiau ryte kompas jau neberodė jokių gyvybės ženklų.

Kitą dieną aš vėl beldžiuosi į Servisa ICT duris.

– Na gal be reikalo tą motininę keitėm, – pareiškia vyrukas registratūroje.
“No shit, meistrai jūs meistrai“, pagalvoju. Bet jis pažada, kad mano atvejo bus imtąsi kuo skubiau dėl to man reiktų nesijaudinti. Malonus vyrukas, nieko neprikiši. Aš jam papasakojau apie problemą, kad įsijungia ten su tuščiu akumu, etc. Surašau viską gražiai.

Kitą dieną jau atkeliauja sms, kad viskas gerai. Taigi, važiuoju aš vėl per visą miestą (na taip jau susiklostė, kad kitoj pusėj gyvenu) visą valandą iki meistrų.

– Na, kas dabar? – klausiu.
– Nežinau, – sako vyrukas, – perkrovėm biosą, va veikia.

are you a wizard

Aš įjungiu – nu akurat veikia. Net nusivyliau.

– O tai jūs man problemą pašalinote, ar ryt vėl susimatysim?
– Na lyg ir neturėtų nieko būti, – sako jis man, – jei atvešit tada jau reiks žiūrėti.
– O tai dabar nežiūrėjot?
– Tai veikia gi viskas.

Bloga nuojauta jau neapleido visai. Jei net netaisė, o “perkrovė“, tai tokie jie ir meistrai. Jei nesulaužęs garantinio lipduko galėčiau kompą atidaryti, galėčiau irgi perkrauti. Tiek aš dar suprantu.

Pareinu namo aš.

Nepraeina nei pusvalandis ir… patys žinote kas.

Skambinu aš į Servisa ICT, sakau “jei jūs pataisyti nemokate, gal bent pasiimsit patys tą PC iš manęs, kiek aš galiu važinėtis?“. Na, man maloniai atsako, kad tokios paslaugos deja neteikia. Sakau “juk jūsų klaida“. “Deja tokios paslaugos neteikiame“.

fuck that shit

O vaikeli, kaip aš susinervinau. Tada paprašiau pakeisti tą kompą nauju. Sako “mes nebent galim susisiekti su pardavėju, kai mums atvešite kompiuterį, čia viskas ką galime padaryti“.

Ką tokioje situacijoje darytumėte jūs? Vežtumėte vėl tą kompiuterį į Servisa ICT, kad jie “perkrautų biosą“? Na aš asmeniškai parašiau laišką į Elektromarkt, paklausiau kaip galima šį Asus pasikeisti nauju. Man į laišką niekas neatsakė. Na galvoju, vpizdu, ryt nuvažiuoju tiesiai ten ir reikalausiu pakeitimo. Apsišarvavau visa informacija apie vartotojų teises per naktį, tapau vos ne viso šito guru.

Bet taip jau atsitiko, kad laiko aš neturėjau… Prabėgo savaitė.

Ir tada man staiga šovė išganinga mintis. O kas JEIGU kompas numiršta tada kai užmiega? Ir jis kažkokiais būdais ten užsiloopina pats save, todėl šiek tiek veikia ir per kelias dienas pats išsikrauna. Būtų galima išimti akumuliatorių ir patikrinti, bet kur tau… pas Asus toks dizainas, kad jei nori pasiekti akumuliatorių – turi išimti klaviatūrą… Dar vienas dalykas į kurį turėjau atkreipti dėmesį prieš pirkdamas. Dugnas atrodo panašiai:

asus_taichi21_bottom_b

Nueinu aš į Windowsų Control Panel (jis po savaitėlės sukasi mitriai kaip svastikutės hitlerio akyse), išjungiu aš “sleep after 15 min“ funkciją ir ką jūs manot?

Kompas veikia jau 3 mėnesius kaip bitė. Perinstaliavus windowsus problemos išvis nebeliko.

Puikus kompas.

Su visa pakeista motinine.

Ir perkrautais biosais.

Meistrai tvaju mat.

2 mintys apie “Kaip man naują ASUS kompiuterį garantiniam taisė (true story, bro)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s